Niedziela, Listopad 14, 2021, 15:28

(14.11.2021) XXXIII Niedziela Zwykła

1.     Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

2.     W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne. Przy wyjściu                z kościoła znajdują się koperty na ofiary dla WSD.

3.     Odpusty za zmarłych – Stolica Apostolska, podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, rozszerza możliwość ofiarowania odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie. Tradycyjnie odpusty te związane są z nawiedzeniem kościoła i modlitwą                                  za zmarłych w Dniu Zadusznym (2 listopada), a także z nawiedzeniem cmentarza i modlitwą                        za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. W tym roku, Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskania tychże odpustów. Odpust przypisany na dzień 2 listopada można uzyskać w innym, dowolnie wybranym przez wiernych dniu tego miesiąca. Natomiast odpusty przewidziane normalnie na dni od 1 do 8 listopada wierni mogą dowolnie rozłożyć na inne                   8 dni (nawet oddzielone od siebie) aż do końca miesiąca. Z kolei osoby starsze, chore oraz                     ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli w duchowej łączności z wiernymi nawiedzającymi kościoły i cmentarze odmówią przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwę za zmarłych, odrzucając przy tym wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

4.     Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

5.     Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

6.     W środę po mszy św. o godz. 18:30 spotkanie Rady Parafialnej.

(14.11.2021) XXXIII Niedziela Zwykła - Dzień Ubogich

LUBNIEWICE

8.30 +Stanisławy Miranowicz w 5 rocz. śm.

13.00 + zmarłych z rodziny Zgierskich

JARNATÓW 10.00 intencja Róży Różańcowej

MIECHÓW 11.15 + Helena i Stanisław Kozakiewiczowie

Wtorek  (16.11.2021) – Rocznica poświęcenia rzymskich Bazylik Św. Piotra i Pawła
9:00  + Elida Morelli i zmarli z rodziny

Środa (17.11.2021) –  Św. Elżbiety Węgierskiej, nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy
18.00  + Kochanych Rodziców Wiktorię i Józefa Bryczkowskich i + z rodzin Ciesielskich                              i Zgłobickich – intencja od dzieci
Czwartek (18.11.2021) Bł. Karoliny Kózkówny
18.00 + Tadeusz Kamola od uczestników pogrzebu
Piątek (19.11.2021) Św. Jozafata
18.00 + Bożena Zaborska w 1 rocz. śm.

Sobota (20.11.2021)
18.00 + Bożena Zaborska od koleżanek z Przedszkola

Niedziela (21.11.2021) – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

LUBNIEWICE

8.30 o Boże Błogosławieństwo i  opiekę Matki Bożej dla mojej rodziny – prosi Babcia – a dla brata o dar zdrowia

13.00 + Waldemar Osial w 5 roczn. śm.

JARNATÓW 10.00 + Genowefa Oczkowska i Józef

MIECHÓW 11.15 + za zmarłe członkinie Róży Żywego Różańca.

Pomoc & Wsparcie