Sobota, Marzec 21, 2020, 15:38

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22.03.2020)

Msze św. w niedzielę 22.03 odprawiane są jak w każdą niedzielę z zachowaniem ograniczenia do 50 osób wewnątrz Kościoła.

W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w zaciszu własnego serca, pozostając w domu, podejmijmy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Transmisje Mszy św. niedzielnych w TVP 1 o 700 i 1100;

w Polskim Radiu Program Pierwszy o 900;

w Telewizji TRWAM o 930; w TV Polonia o 1300;

w TVP3 Gorzów o 1030 i w Radio Zachód o 1030.

W internecie transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Rokitna.

W przyszła niedzielę zmiana tajemnic ŻR na Mszy Św. O godz. 13.00

Informacje o godzinach Mszy św. w przyszłą niedzielę podamy na stronie internetowej naszej parafii w przyszłym tygodniu (sobota 28 marca).

Są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 15zł.

Dyżury stałe w kancelarii parafialnej zostają także odwołane. Pilne sprawy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Powierzajmy naszą Parafię, nasz kraj i cały świat Miłosierdziu Bożemu.

Modlitwa na czas epidemii

Okaż nam miłosierdzie dobry Ojcze,

Wszechmogący Wieczny Boże,

który nie chcesz śmierci grzesznika,

lecz by się nawrócił i miał życie.

Daj zdrowie chorym

i odwagę tym, którzy im służą.

Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem

i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.

Niech Twoja łaska skruszy twarde serca

i podniesie ręce, co bezradnie opadają.

Zabierz strach i ześlij Twego Ducha,

gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

(Zostanie stworzony osobny folder z modlitwami, jako pomoc duchowa w tym trudnym dla nasz czasie).

IV NIEDZIELA WP (22.03.2020)

LUBNIEWICE 8.30 +Rodzice: Bronisława i Bazyli oraz siostry i bracia z rodz. Symerjaków, Wanda Machiewicz 4r. śm.

13.00 +Rodzice: Wiktoria Bryczkowska 9r. i Józef Bryczkowski, z rodz. Bryczkowskich i Ciesielskich

MIECHÓW 10.15 +za Piotra Sobków 30r. i z rodz. Sobków

JARNATÓW 11.15 +Andrzej, Rafał, Stanisław, Klementyna Malinowscy w kol. rocz. śm.

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO Środa (25.03.2020)

18.00 +Eugenia Ścisła – int. od koleżanki Krystyny Tomczewskiej

Sobota (28.03.2020)

18.00 W 80r. ur. za mamę Irenę

V NIEDZIELA WP (29.03.2020)

LUBNIEWICE 8.30 +Teresa Kałuża, Marianna, Jan, Mieczysław Kosek

13.00 ŻR int. Róży św. Agnieszki

MIECHÓW 10.15

JARNATÓW 11.15 +Anna i Stanisław w rocz. śm.

DEKRET O POGRZEBACH
PODCZAS STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Biorąc pod uwagę nadzwyczajną sytuację związaną z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego, niniejszym – z dniem 18 marca 2020 r. – zarządzam, że w całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uroczystości pogrzebowe należy ograniczyć wyłącznie do jednej stacji (III forma pogrzebu). Stację tę odprawia się na cmentarzu przy grobie w obecności najbliższej rodziny (z zachowaniem obowiązującego limitu 50 osób). W pogrzebie nie mogą uczestniczyć osoby odbywające kwarantannę.
Jeśli okoliczności na to pozwalają, stację można poprzedzić procesją od bramy cmentarnej.
Mszę św. pogrzebową odprawia się w kościele w dniu pogrzebu lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego. Można ją odprawiać również bez udziału ludu.

ks. Piotr Kubiak

Kanclerz Kurii

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 17 marca 2020 r.

Znak: B1-2/20

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi - będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu - na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.

Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.

Redakcja „Gościa Niedzielnego”

Pomoc & Wsparcie